Tömjén
Gazdag aromája és átfogó egészségügyi előnyei miatt a tömjén esszenciális olaj az egyik legbecsesebbnek tartott és legértékesebb olaj, ezért gyakran nevezik az esszenciális olajok „királyának” is. Az ókori egyiptomiak már évszázadokkal ezelőtt is számtalan célra tömjéngyantát használtak a parfümöktől a bőrápolási célokra készített balzsamokig. Nyugtató és szépítő tulajdonságai miatt külsőleg gyakran használják a bőr megfiatalítása és a bőrhibák megjelenésének mérséklése céljából. Belélegezve vagy párologtatva a tömjénolaj nyugalmat, oldott hangulatot és elégedettségérzetet vált ki, valamint kellemes általános közérzetet teremt.
Mirha
Ha a tömjén az „olajok királya”, akkor a mirha is kétségtelenül a királyi udvar tagja. A bőr mélyreható tisztítására és küllemének javítására való képessége miatt sok más bőrápolási termékben is kiemelt összetevőnek számít. A mirha esszenciális olaj jótékony tisztító hatása nem csupán a bőrre korlátozódik; a torok és a száj fertőtlenítésére is kifejezetten nagyszerű. Az olaj aromája pedig segít az érzelmi egyensúly megtalálásában és az általános jóllét elérésében is.
Közönséges mirtusz
A valódi mirtuszként is emlegetett közönséges mirtuszt évezredeken át használták a szeretet, a megbecsülés, a boldogság és a nagylelkűség szimbólumaként. Jótékony hatásait már i.e. 600 körül is jól ismerték. A Bibliában tisztulási szertartásokhoz használták.
Izsóp
Az árvacsalánfélék családjába tartozó izsópra a görögök és a héberek is szent gyógynövényként tekintettek. Már az Ószövetség is többször említi, és az emberiség történelmének egyik legrégebb óta használt gyógynövényeként tartjuk számon.
Balzsamos szuhar
A nagyvirágú szuhar, bodorrózsa, cisztuszrózsa és labdanum neveken is ismert balzsamos szuhar illatszer- és füstölőként való alkalmazása egészen a bibliai időkig nyúlik vissza. Évszázadokon át használták meditációhoz és egyéb jótékony célokra is.
Galbánum
Az egyiptomiak füstölőként és balzsamozáshoz használták a galbánumot. A római és görög civilizációkban szépségápolási célokra és illatszerként, Hippokratész pedig egyéb jótékony tulajdonságaiért alkalmazta. A galbánumra még a Bibliában is találhatunk utalást!